تبلیغات
Hadith --> 4persian - زندگینامه رائول گونزالس
4persian
یکشنبه 26 مهر 1388 :: نویسنده : kamyab
   نام کامل: رائول گونزالز بلانکو

محل تولد: مادرید،اسپانیا

روز تولد: 27 ژوئن1977

قد:  1.80 متر

نوع بازی: هافبک تهاجمی،مهاجم دوم 

شماره پیراهن: 7

باشگاه: رئال مادرید

باشگاه جوانان:  آتلتیکو مادرید(1992-1990)،رئال مادرید(1992-1994)

تعداد گل زده(تعداد بازی): رئال مادرید 3::: 15(8)

 رئال مادرید2::: 0(1)

  رئال مادرید1 ::: 194(449)

 تیم ملی اسپانیا:::47(102)

رائول یک مهاجم اسپانیایی است که تیمش را در جام جهانی 1998و2002و2006 ودر جام ملتهای 2000و2004 همراهی کرده است.او بازوبند کاپیتان را در 100 بازی ملی بر بازو بست.در حال حاضر او دوازدهمین گلزن تاریخ اسپانیا است.با 194 گل در 449 بازی که همه ی گلهای او برای باشگاه رئال ثبت شده اند.او سومین گلزن تاریخ رئال مادرید است.او در حال حاضر برای رئال بازی میکند و هنوز فرضت برای ادامه فوتبال خود دارد.

در حال حاضر او در دو تیم شماره 7 را می پوشد. ولی در جام جهانی 2002 او شماره 10 را به تن داشت.

زندگینامه::

او متولد حومه شهر مادرید (مارکونی دی سن کریستوبال دی لوس آنجلس)است. در سن 13 سالگی بعد از بردن جام ایالتی و آماتور سن کریستوبال پدرش او را برای نوجوانان آتلتیکو مادرید استخدام کرد. او به همراه تیم زیر 15 ساله های اسپانیا چند مقام بین المللی کسب کرد.مقدر بود که رائول به سوی حرفه ای گری پیش رود.هنگامی که خسوس جیل مدرسه فوتبال جوانان آتلتیکو را بخاطر هزینه آن منحل کرد،استعداد یابان رئال به سرعت رائول را جذب کردنددر سال 92-93 او کار خود را در نونهالان آغاز کرد ،او توانست مقام های خوبی در نونهالان کسب کند.در سال 93-94 برای حضور در تیم جوانان ب دعوت شد .در همان سال او به تیم آ دعوت شد و همچنین افتخار حضور در تیم زیر 19 ساله ها را نیز کسب کرد.در سال 94-95 کار خود را در رئال 3 آغاز کرد،او در 7 بازی 13 گل به ثمر رساند.در اکتبر 94 سر مربی خورخه والدانو جوان با استعداد را در ترکیب اصلی تیم قرار داد.هنگامی که فقط 17 سال داشت به عنوان جوانترین بازیکنی که پیراهن رئال را بر تن کرده انتخاب شد.بعد از آن او جایزه ال پیچیچی را از دستان امیلیا بوتراگونا در آورد.بعد از آن او به تیم ملی دعوت شد.

رائول با زدن 9 گل در 28 حضور خود این مقام را کسب کرد .یکی از گلهای خود را در مقابل آتلتیکو به ثمر رساند که باعث قهرمانی تیمش شد.در اکتبر 96 او اولین بازی ملی خود را در مقابل چک انجام داد.

 به نام خدا
«رائول گونزالس» از مشهورترین فوتبالیست‌های جهان به حساب می‌آید... او تاكنون توانسته گل‌های زیادی را برای تیم‌ملی كشورش اسپانیا و باشگاه رئال‌مادرید به ثمر برساند و سابقه حضور در سه جام‌جهانی را دارد، اما تاكنون در رده ملی نتوانسته به افتخاری برسد، اما با رئال‌مادرید سه بار قهرمان باشگاههای اروپا شد.او در اسپانیا شهرت فراوانی دارد. سرآلكس فرگوسن او را بهترین بازیكن دنیا نامیده است. رائول به ندرت كارت زرد و قرمز دریافت كرده است و در این زمینه ركورددار است. او اخلاق بسیار خوبی با اطرافیانش دارد لذا به او لقب «آقای لالیگا» داده‌اند. دركشورش او را جزو سه بازیكن برتر تاریخ فوتبال اسپانیا می‌دانند...هم‌اكنون به زندگی این قهرمان فوتبالیست خواهیم پرداخت:
    
    زندگی یك فوتبالیست 
    رائول گونزالس بلانكو در 27 ژوئن 1977 در مادرید اسپانیا چشم به جهان گشود. از كودكی در كوچه و خیابان‌های مادرید توپ‌بازی می‌كرد. والدینش به علاقه وی پی بردند و او را در باشگاه فوتبال اتلیتكومادرید ثبت‌نام كردند. او در این باشگاه به یك فوتبالیست ماهر تبدیل شد و كم‌كم مربی تیم نوجوانان اتلتیكو به او علاقه‌مند شد و رائول را در تركیب فیكس قرار داد.» او به همراه خانواده‌اش در سن 13 سالگی مجبور شد به دلیل شغل پدرش به كاستیانا نقل مكان كند.او بعدها درباره زندگی در كاستیانا گفت: «شانس به من رو آورد كه در دوران نوجوانی به كاستیانا آمدم و از اتلتیكو فاصله گرفتم، همین مسئله سبب شد كه به رئال‌مادرید پناه ببرم و آن‌جا را خانه خود بدانم و برای همیشه آرامش خود را به دست آورم.»
    گفتنی است كه خانواده رائول به‌ویژه پدرش هنوز از هواداران رسمی اتلتیكومادرید هستند و با وجود این‌كه رائول در رئال بازی می‌كند، آنها هوادار اتلتیكومادرید می‌باشند!رائول كه در اتلتیكو در خط حمله بود در كاستیانا هم در همین پست بازی كرد. بازی او سبب شد كه سران رئال‌مادرید به وی علاقه‌مند شوند و رائول را در 15 سالگی بخرند و او را به جوانان رئال‌مادرید ببرند... و حالا پس از گذشت 15 سال از آن زمان، رائول فرزند رئال‌مادرید لقب گرفته است. در آن زمان «والدنو» بازیكن آرژانتین در جام‌جهانی 6891، هم دوره مارادونا، مدیر فنی رئال‌مادرید بود. او در حال حاضر مدیر بخش ورزشی رئال‌مادرید است، وی درباره رائول می‌گوید: با دیدن او و اشتیاقش برای بازی فوتبال به یاد جوانان مشتاق آرژانتینی می‌افتادم. او با انرژی كار می‌كرد و من در بازی‌ها به او موقعیتی می‌دادم كه روز به روز پیشرفت كند. من آینده روشن و پرفروغ او را از همان سالهای ورود به رئال‌مادرید در چشمانش مشاهده ‌كردم.البته به او سختگیری هم می‌كردم كه گاهی از دست من عصبی و دلگیر می‌شد. بعد هم از او عذرخواهی می‌كردم و می‌گفتم كه آرزو و هدفم تنها موفقیت اوست. او نیز نه تنها با من بلكه با مربی‌های دیگر بسیار مودبانه، رفتار می‌كرد.
    
    رفتار كودكانه 
    رائول نیز در این زمینه می‌گوید: گاهی به دوران نوجوانی خود فكر می‌كنم كه چه رفتار كودكانه‌ای با والدانو داشتم و پرخاشگری می‌كردم، حتی یادم می‌آید چند بار در همان دوران با والدانو جنگ لفظی هم داشته‌ام. اما او تنها موفقیت و رشد مرا می‌خواست، نه چیز دیگری...رائول در همان دوران با لادروپ دانماركی و ردوندو آرژانتینی ملاقات و گفتگو داشت. او یك گلزن تمام عیار بود، تا این‌كه با زدن بیش از 200 گل به رائول بزرگ و ستاره تبدیل شد. با وجود رائول وضعیت اقتصادی باشگاه رئال‌مادرید هم بهتر شد.مارادونا درباره رائول می‌گوید: «او یك نابغه است»، هم‌اكنون رائول لقب پرچم رئال‌مادرید را دارد.» رائول درباره رئال‌مادرید می‌گوید: با 15 سال سابقه‌ای كه در این باشگاه دارم، احساس می‌كنم تیم رئال زندگی من است و بدون این تیم احساس پوچی خواهم كرد.
    رائول در مصاحبه با مجله SA اسپانیا گفت: در هر تمرین یا بازی چنان كار می‌كنم كه انگار آخرین بازی‌ام است من بدون توقف فعالیت می‌كنم.او در زمینه راز موفقیتش به خبرنگار SA می‌گوید: از این‌كه نقطه ضعفم را بشناسم، ناراحت نمی‌شوم، همچنین تمرین زیاد می‌كنم و تغذیه خوبی دارم. استراحت كافی می‌كنم و می‌خواهم تا 4 یا 5 سال آینده به بازی ادامه دهم. من از این‌كه میان دیگر بازیكنان محبوبیت پیدا كرده‌ام بسیار خوشحالم و همیشه سعی در ارائه تجربیات خود به تازه‌واردها دارم...
    
    ازدواج و چهار فرزند 
    رائول گونزالس در سال 1999 با «مامن سانز» ازدواج كرد، حاصل این ازدواج چهار فرزند می‌باشد. نام فرزندانش خورخه، هوگو، هكتور و متئو است. رائول تولد نخستین فرزندش را شیرین‌ترین خاطره زندگی خود می‌داند. به‌طور كلی او به خانواده‌اش اهمیت زیادی می‌دهد و اوقات فراغت خود را صرف بازی با بچه‌هایش و بازی‌های ویدئویی می‌كند. او به سینما علاقه‌مند است و هفته‌ای دو تا سه بار به همراه همسرش به سینما می‌رود. قدش 081 سانتی‌متر و وزنش 69 كیلوگرم است. به موسیقی پاپ اسپانیایی علاقه‌مند است و شكار و تماشای گاوبازی و بازی‌های كامپیوتری از جمله علایق او محسوب می‌شوند. كتاب مورد علاقه وی كیمیاگر «پائولو كوئیلو»ی برزیلی است. هنرپیشه مورد علاقه‌اش تام هنكس می‌باشد. وقتی می‌خواهد برنامه‌های تلویزیونی تماشا كند ترجیح می‌دهد كه فیلم‌های مستند و برنامه‌های ورزشی را ببیند. غذای محبوبش برنج و سیب‌زمینی است. البته او به خرافات هم اعتقاد دارد و قبل از پوشیدن پیراهن گوشه‌ای از شلوارش را به كفش خود می‌مالد تا نظرهای بد از او دور شود.تاكنون به وی پیشنهادهای زیادی در زمینه بازیگری شده است اما او می‌خواهد تنها یك فوتبالیست باقی بماند.او معتقد است با نیروی ذهنی و قوای جسمانی مطلوب می‌توان به قله‌های بزرگ موفقیت دست یافت. به او بارها پیشنهاد شد كه در برنامه‌های تبلیغاتی شركت كند. اما او می‌گوید: می‌خواهم اوقات فراغتم را در كنار گرانبهاترین موجود دنیا یعنی همسرم باشم و با او صحبت كنم و به دنبال كارهای حاشیه‌برانگیز و جنجالی نیستم البته ناگفته نماند كه رائول پیر مد است و هر رنگ و مدل بلوز و شلواری كه مد شود رائول به تن می‌كند.
    
    او قبل و بعد از هر دیدار با كانیزارس سنگربان والنسیا و سابق رئال‌مادرید گفت‌وگو می‌كند. آنها برای یكدیگر لطیفه‌های زیادی تعریف می‌كنند همچنین فرناندو و ردوندو دوستان وی هستند در مواقعی كه همدیگر را نمی‌بینند با اینترنت با یكدیگر چت می‌كنند...رائول دو سال پیش طی یك رای‌گیری محبوب‌ترین بازیكن تاریخ رئال‌مادرید شد. رائول دوست دارد در برابر مردم خوش بدرخشد و مقابل مردم سربلند بیرون آید كه تاكنون به هدفش هم رسیده است.
    
    دلایل ناكامی اسپانیا 
    رائول گونزالس مانند خیلی از اسپانیایی‌های دیگر تشنه تیم‌ملی فوتبال كشورش است، وی می‌گوید ما طلسم شدیم، در حالی كه همیشه بهترین هستیم، اما در پایان نتیجه را واگذار می‌كنیم... رائول كه برای اولین‌بار با پیراهن تیم‌ملی اسپانیا در 19 سالگی و مسابقات جام‌ملتهای اروپا به سال 1996 ظاهر شد، پس از صعود از گروه، به جنگ انگلیس میزبان رفتند و در ضربات پنالتی مغلوب این تیم شدند، دو سال بعد در جام‌جهانی 98 فرانسه، با شكست از نیجریه در همان دور مقدماتی مسابقات، حذف شدند... در جام ملت‌های 2000 اروپا، نتیجه‌ای بهتر از حذف عایدش نشد، در جام‌جهانی 2002، بدترین خاطره ورزشی‌اش رقم خورد، در حالی كه در اوج بودند، مقابل كره‌جنوبی میزبان رقابت‌ها با بدشانسی رو به رو شدند و پس از چند ضربه كه به تیر دروازه نواخته شد و یك گل صددرصد را داور قبول نكرد، بازی به ضربات پنالتی كشیده شد و اسپانیا به راحتی از دور مسابقات حذف شد... در جام ملت‌های اروپا به سال 2004 در پرتغال، باز هم اسپانیا با بدشانسی رو به رو شد و حذف گردید و در جام‌جهانی 6002 در حالیكه امید زیادی به این تیم می‌رفت و در همان اولین دیدار اوكراین قدرتمند را با چهار گل شكست دادند، در مرحله یك هشتم نهایی در مقابل فرانسه بازنده شدند و حذف شدند.رائول می‌گوید: اما این تمام بدشانسی فوتبال اسپانیا نیست، ما در جام‌های‌جهانی 1994، 1990 ، 1986 و 1982 هم در عین شایستگی از جام‌جهانی حذف شدیم، پنج ساله بودم، یادم می‌آید كه چقدر در اسپانیا جنب و جوش بود، بزرگتر كه شدم، پدرم گفت: جام‌جهانی فوتبال در اسپانیا برگزار شد و اسپانیا با شكست (2- 1 ) از آلمان از دور رقابت‌ها حذف شد، جام‌جهانی 86 را كاملا به یاد دارم، زمانی كه نه ساله بودم اسپانیا با ستاره آن سال‌های خود، املیانو بوتراگوئنو، در مرحله یك هشتم نهایی با نتیجه (5 – 1 ) دانمارك قدرتمند را از سر راه برداشت، اما در مرحله بعد، در حالی كه تا نیمه‌نهایی فاصله نداشتیم، در ضربات پنالتی مغلوب بلژیك شدیم، چهار سال بعد من 13 ساله بودم و در رده خردسالان بازی می‌كردم، در مرحله حذفی مغلوب یوگسلاوی شدیم، در حالی كه تیم بسیار آماده‌ای داشتیم، من آن شب، تا صبح گریه كردم و در جام‌جهانی 94، باز هم بدشانس بودیم، آن زمان من 17 ساله بودم، ابتدا مقابل كره‌جنوبی به تساوی (3– 3) رسیدیم، سپس مقابل آلمان به تساوی رسیدیم و با شكست بولیوی به مرحله بعد صعود كردیم، اما یكبار دیگر دچار بدشانسی شدیم در حالی كه مستحق شكست نبودیم، پس از پیروزی مقابل سوئیس بر اثر اشتباهات داوری مغلوب ایتالیا شدیم و با جام خداحافظی كردیم و این بدشانسی‌ها همچنان گریبانگیر فوتبال اسپانیاست. رائول گونزالس فوتبالیست نامی اسپانیا و باشگاه رئال‌مادرید در مورد نتایج بد تیم‌ملی و نتایج درخشان باشگاه‌های اسپانیا می‌گوید: تیم‌های اسپانیایی به این خاطر نتایج خوبی كسب می‌كنند كه مجموعه‌ای از بازیكنان معروف كشورهای دیگر را به خدمت می‌گیرند و نتایج درخشان تیم‌های مختلف این كشور هم بیشتر به دست آنان رقم می‌خورد و به همین خاطر ستون اصلی باشگاه را بازیكنان خارجی تشكیل می‌دهند و بازیكنان بومی اسپانیایی به آن شكل، ستاره نمی‌شوند، از این‌رو زمانی كه تیم ملی تشكیل می‌شود، عده‌ای بازیكن از سوی مربیان دعوت می‌شوند كه حتی شاید عده‌ای از طرفداران فوتبال اسپانیا با آنان آشنا نیستند ، به همین خاطر است كه بازیكنان دعوت شده به تیم‌ملی، آن انگیزه و روحیه لازم را ندارند، این دلیل اصلی ناكامی تیم‌ملی فوتبال اسپانیا در مسابقات جام‌‌ملت‌های اروپا و جام‌جهانی است، گر چه اسپانیا از جام‌جهانی 8791 تا به امروز در تمامی جام‌های‌جهانی حضور داشته، اما در مراحل یك چهارم و یك هشتم از حضور در نیمه‌نهایی بازمانده است. تنها افتخار فوتبال اسپانیا، نایب قهرمانی جام‌ملت‌های اروپا به سال 1984 و البته قهرمانی در جام ملت‌های اروپا به سال 1960 است و تنها یكبار در جام‌جهانی 0591 برزیل به مقام سوم جام‌جهانی دست یافت، یعنی 57 سال پیش...
نوع مطلب :
برچسب ها :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : kamyab
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :